תערוכות בגלריה

UNITY

The art of healing

"המשורר הוא האיש אשר בימי מלחמה אסור ואסור לו לשכוח את הערכים האמיתיים של החיים. 

לא רק היתר הוא למשורר לכתוב בימי מלחמה שיר אהבה, אלא הכרח, משום שגם בימי מלחמה רב ערכה של האהבה מערך הרצח. 

לא זכות בלבד היא למשורר  לשיר שירו לטבע, לאילנות הפורחים, לילדים היודעים לצחוק, אלא חובה, החובה להזכיר לאדם כי עדיין אדם הוא, כי קיימים בעולם אותם הערכים הפשוטים והנצחיים העושים את החיים ליקרים יותר.

להזכיר לאדם כי בכל עת ובכל שעה לא הוחמץ עדיין המועד לשוב ולהיות אדם, כי כל זמן שהשירה אוהבת את האדם בארץ הזאת ואת החיים על פניה, כדאי וראוי  גם לו לאדם לאהבם, להעריכם, לשמור עליהם." לאה גולדברג

ב-7 באוקטובר, פיגוע טרור הרסני וטרגי פקד את דרום ישראל, והשאיר חותם עמוק על האומה. 

בתגובה לאירועים שוברי לב זה, תערוכת האמנות "UNITY – THE ART OF HEALING" צצה כמגדלור של תקווה וריפוי.

אמנים "החלל – בית לאמנים ישראלים" התכנסו יחד כדי ליצור ולתרום את יצירות האמנות שלהם, לחצות גבולות

ולהאיר את עמידות האומה. 

התערוכה "UNITY " מציעה נחמה, השראה, ועדות לעוצמתה הבלתי נלאית של הקהילה הישראלית.

תערוכה זו מסמלת את כוחה של האמנות לאחד בעיתות מצוקה ומאירה את האנושיות המשותפת לנו.

הכנסות מהתערוכה יתרמו ישירות לשיקום אזרחים שנפגעו באירועי ה7 באוקטובר.

גלריה החלל – בית לאמנים ישראלים מציגה:

אינטימיות
תערוכה קבוצתית של צילום ניו-מדיה ובינה מלאכותית

"אינטימיות" היא תערוכה חדשה בגלריה "החלל – בית לאמנים.ות ישראלים.ות".

המילה שמאחדת בין כל העבודות של האמניות והאמנים בתערוכה היא "אינטימיות". היא רחבה וכללית – ובה-בעת הכי מכונסת, אישית ופרטית. "אינטימיות" היא שונה לכל אחד ואחת, וניתנת לפרשנויות כמעט אינסופיות – שכל אחת מהן שופכת אור על איך אנחנו תופסים את המקום שלנו בעולם, ועל מה מספק לנו נחמה וזהות בתוכו. האינטימיות היא קרובה, חשופה, מגלה אמת שלעתים אף מאיימת על הסדר הישן של הדברים. כך למשל, גינתה הכנסיה את קובץ הסיפורים "אינטימיות" מאת ז'אן פול סארטר, הפילוסוף הצרפתי זוכה פרס נובל לספרות, מחשש שהגילויים בספרו יחטיאו את הנוצרים הטובים מהדרך המוכרת. כיום, בעידן הרשתות החברתיות, החשיפה האישית היא כמעט הכרח – אבל האם היא אינטימית? ומה היא אינטימיות בעצם, בעידן שלנו?

התערוכה "אינטימיות" מציעה פרשנויות למילה דרך יצירות במדיומים של הצילום והניו-מדיה. עבודות הצילום המשתתפות בה נוצרו בטכניקות שונות, החל במסורתיות כמו חשיפה ארוכה, ועד לשילוב של AI (בינה מלאכותית). דרכם, התערוכה מאפשרת הצצה למבט האישי ביותר, הייחודי, של כעשרה אמנים/ות. דרך העדשה, ניבטים אלינו חתכים, פריימים, מתוך העיניים של זהויות שונות, נרקמים יחד, ומייצרים לנו תמונה שלמה וייחודית של המציאות האנושית העכשווית כיום. 

משתתפים.ות (לפי סדר א"ב):

איתן ויתקון, אליסיה שחף, אסקף אברהם, אסף גאם הכהן, דין אבישר, דנה מאירזון, ניר הדר, שלמה ישראלי, שרית כוכב חביב, תמר בנין.

צוות אוצרות: ורד גדש, דר מוספיר

"החלל – בית לאמנים.ות ישראלים.ות" היא גלריה ופלטפורמה ייחודית המציגה מעל 100 אמנים/ות ישראלים/ות ממגוון רחב של סגנונות. "החלל" הוקם במטרה להנגיש לקהל הישראלי והבינלאומי אמנות ישראלית מגוונת, פלורליסטית ובועטת עם אמירה עכשווית. מטרתו היא להוות Art-Hub, שמחבר בין אמנים/ות מדורות שונים, אספנים/ות, אוצרים/ות והקהל הרחב. כמו כן, הגלריה פועלת לחשוף את האמנות הישראלית על כל גווניה לחברות, ארגונים, מוסדות, אספנים/ות ובעלי/ות זיקה לאמנות.

הגלריה מייצרת מפגש חווייתי בין האמן/ית לקהל הרחב ולרוכש/ת, באמצעות פעילויות תרבותיות מגוונות: תערוכות מתחלפות, ערבי שיח והרצאות, ערבי קונספט, הצבת אמנות במרחב הציבורי והפרטי, שירותי אוצרות, קיר אמן/ית, רזידנסי ואירועי התרמה ותרומה לקהילה. כמו כן, מציעה הגלריה שירותי שילוב אמנות בחברות ועסקים מקומיים ובינלאומיים, משרדים, בתי מלון וחללים מסחריים נוספים.

"החלל" הוקם על ידי ורד גדש – יזמית ומעצבת, אדריכלית, לה רקע עשיר בעולם האמנות וניסיון רב באוצרות והצבת אמנות בחללים גדולים. חזונה הוא להפיץ אמנות ישראלית בארץ ובעולם, תוך תרומה משמעותית לקהילה דרך אמנות ותרבות.

תערוכה חדשה בגלריה ⁨כחומר ביד היוצרת

כחומר ביד היוצרת – תערוכת מכירה קבוצתית בהשתתפות מיטב אמניות בשדה האמנות הישראלית.
לכבוד השנה החדשה וחגיגות השנה לגלריה, מיטב האמניות חוברות יחד ויוצרות פסיפס יוצא דופן הנע בין מציאות לדמיון.
בתערוכה הנוכחית יציגו האמניות עבודות הנעות על הציר שבין אמנות הפיסול, חומרים מהטבע, קיימות, ריסייקלינג ארט, אסמבלאז', קולאז', אמנות אקולוגית ועוד.
בתערוכה, שתיפתח ב22.9 למשך חודש עד ה31.10  יציגו האמניות המובילות בתחומן, אמנות ישראלית נשית, חוקרת, בודקת ובועטת.

בהשתתפות: 
איריס פירדי, אביבית סגל, אורלי מונטג, אביטל אושרוביץ, גילה גרינפילד, גליה אמרלד, אסנת ריצ'מן, אסנת רמות, כרמית ויצמן, ליאורה קנטרביץ, ליזה ממלי,  ליעד שמיר, מירב כהן, מירה מיילור, מיכל פורר, נעמי מערבי, ענת הדר, שילה אורינגר, רחל פרנק, תמרה אפרת, תמר בנין, נגה פרידמן, קורל לרין

יוצרות בחומר. פתיח 22.9.22 4

פיקסל ארט ואמנות מולקולרית

גלריית החלל גאה להציג את הדור הבא של האמנות החדשה, בתערוכה שתוצג לאורך חודש אוגוסט.

פיקסל ארט * אמנות מולקולרית

התערוכה, בהשתתפות אמני הגלריה בן כהן, ליאור בן אסייג, עזרא הרמן, עוז נאמי, דרור היבש ושירלי שור, תציג סקירה של טכניקות, תמורות ושינויים בזרם האמנות הדיגיטלית כפי שבאים לידי ביטוי בשנים האחרונות, החל מאמנות הפיקסל המרכיבה ומפרקת את הדימוי לחלקיקיו הבסיסיים באמצעות טכניקות חומריות של גיוון והטבעה, הדורשות מהאמן יכולות טכניות גבוהות ודיוק ברמה המדיטטיבית, ועד לעולם האמנות הוירטואלית והNFT.

״חגיגת אמנות ישראלית״

גלריית החלל מזמינה אתכם לחגיגת אמנות ישראלית קלאסית

* יעקב אגם * יגאל תומרקין * נחום גוטמן * מאיר פיצ'חזדה * לאה ניקל * רפי לביא * פנחס כהן גן * יוסל ברגנר * רות שלוס * אורי ליפשיץ * נפתלי בזם * ערן שקין * מיכל נאמן * יאיר גרבוז * משה קופפרמן * משה גרשוני * יוסף זריצקי * יחזקאל שטרייכמן * מרסל ינקו * מנשה קדישמן * אביגדור סטימצקי * יעקוב דורצ'ין *

 גלריית החלל מלקטת טנא נדיר ומיוחד של יצירות הטוות את סיפורה והתפתחותה של האמנות הישראלית – האהוב והמוכר לצד המחאתי הפרובוקטיבי והבועט.

כמראה המשקפת את החברה המקומית – הצטיינה האמנות המתפתחת בנוף הישראלי מראשיתה ועד היום בדיון רב-גוני ואמביוולנטי בינה לבין עצמה וכן בין יוצרים, אוצרים וקהל.
מן הפיגורטיבי אל המופשט , מן הנאיבי הפסטורלי, האהוב והמוכר – אל המדוכא, המחאתי הבועט והמתריס – תערוכה זו, שוזרת חוט לכאורה מוכר בין נכסי צאן ברזל מקומיים – אך למעשה מציפה נושאים ונקודות מבט כמעט קוטביים שהליכה ביניהם לאורך התקופות – משרטטת וחוגגת ראי מרתק בשדה האמנות הישראלית.
בואו לחגוג איתנו ולצאת עם פיסת קלאסיקה אמנותית הביתה!
גלריית החלל- בית לאמנות ישראלית. רח' אוארבך 2, ת"א

א'-ה' 10:00-19:00
ו' 09:30-14:00
שבת 11:00-16:00

״זרקור אנושי⁩״

14/3-14/5
תערוכה למען העמותה לקידום החינוך ת"א-יפו התומכת באוכלוסיות נוער, ילדים בסיכון וקשישים (ניצולי שואה) במצוקה ושילוב נשים במעגל העבודה.  

הנכן.ם מוזמנות.ים לקחת חלק בתערוכת אמנות למען העמותה לקידום החינוך תל אביב יפו. העמותה מלווה ומקיימת מסגרות תומכות למען ילדים ונוער בסיכון, קידום נשים במעגל העבודה ותמיכה בקשישים ניצולי שואה. בתערוכה יוצגו כ150 יצירות אמנות נבחרות ממיטב האמנים בשדה האמנות הישראלית. The Space Art Gallery – בית לאמנים ישראלים, הינה גלריה ופלטפורמה ייחודית המציגה מעל 130 אמניות ואמנים ישראליות.ים מוכשרות.ים משלל דיסציפלינות, ביניהם/ן בוגרי/ות האקדמיות לאמנות ולעיצוב, יוצאי/ות צבע טרי, ובינאלות.
ויוצרים/ות המציגים/ות את אוספיהם/ן בגלריות ומוזיאונים ברחבי העולם. החלל הוקם במטרה לחשוף ולהנגיש אמנות ישראלית פלורליסטית בועטת עם אמירה עכשווית, בקרב חברות, ארגונים, אספנים/ות ובעלי/ות זיקה לאמנות. הפלטפורמה הינה "Art Hub" – קורת גג ואבן שואבת לעולם האמנות, שמחברת בין אמנים/ות, אספנים/ות ואוצרים/ות.

PHOTO 2021 08 28 17 13 35
PHOTO 2021 11 17 09 31 01
גלריה הזמנה 1 1
PHOTO 2021 12 26 00 54 32
Dreams
עירוני
מיוחדת סוכות
Are you. am i
מיוחדת תמיר שפר ואירית היימן

תפריט נגישות